Trzeba dbać o swoją wątrobę

Wątroba to newralgiczna część naszego ciała! Zatem to chyba oczywiste, że przydałoby się w każdym przypadku zadbać o swoją wątrobę. Jednakowoż na nieszczęście nie w każdym przypadku postępujemy rozważnie, oczywiście istnieją również problemy z wątrobą, które nawarstwiają się, chociaż trudno znaleźć tutaj chociażby cień naszej winy.

To przynajmniej trzeba zabrać się za swoją wątrobę, np. stosując dietę na marskość albo stłuszczenie wątroby – ktokolwiek miewa jakieś wątpliwości? Codziennie ludzie w Polsce umierają właśnie z powodów mających związek z wątrobą. Byłoby dobrze gdyby większa ilość Polaków zwracała odpowiednią uwagę na chociażby próby wątrobowe. Uwielbiamy narzekać na służbę medyczną, doktorów, personel pomocniczy. Może przede wszystkim w nas leży główny problem?

Oczywiście to nie oznacza, że nie należy walczyć o sensowniejszy stan krajowej służby zdrowia, lecz jeśli kogoś dopadła już na nieszczęście marskość wątroby to byłoby dobrze gdyby nareszcie wziął się za swoje zdrowie. Bardzo krótko podsumowując ten medyczny temat: zadbajmy o własną wątrobę, bo to zbyt istotna część naszego życia.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.